Jak powstała fundacja?

Fundacja powstała 21.12.2020 r. Fundacja to nie tylko katowicka organizacja pozarządowa ale przede wszystkim społeczny start-up, który działa w obszarach celów zrównoważonego rozwoju, m.in. dobrej jakości edukacji, zrównoważonych miast i społeczności oraz działań w dziedzinie klimatu.

Fundację Ogrody Przyszłości tworzy zespół kobiet, które kochają naturę, ogrody i filozofię życia SLOW LIFE. Mamy lawendowe serca i głowy pełne pozytywnej energii, inspiracji i motywacji. Zmieniamy otaczający nas miejski krajobraz na bardziej ukwiecony, mniej zalękniony i lawendą obsadzony.

Od kogo się zaczęło?

Monika Laksa

Prezeska Fundacji Ogrody Przyszłości

Inicjatorka społeczna, eko-edukatorka i Hortiterapeutka. Od 2010 roku realizuje projekty kulturalne i edukacyjne. Od 2016 roku zaangażowana w ogrodnictwo miejskie i społeczne. Założycielka ogrodu społecznego Lawendowy Ogrodu Katowic. Od 2021 roku realizuje misję społeczną wprowadzania natury i ogrodów do miast poprzez działania Fundacji Ogrody Przyszłości.

Jaka jest nasza misja?

Chcemy aby każde miasto było ogrodem dla swoich mieszkańców. Chcemy aby szkoły i inne instytucje oświatowo-edukacyjne zmieniły swoje oblicze i stały się bardziej świadome ekologicznie.

Chcemy aby nowe pokolenia wychowywały się w lepszym środowisku naturalnym, szczególnie w środowiskach miejskich. Chcemy aby dzieci rozwijały się i dorastały w świadomości ekologicznej, z szacunkiem do otaczającej przyrody. Chcemy aby każde przedszkole i szkoła z woj. śląskiego miała swój własny ogród, zieloną przestrzeń itp. 

Chcemy aby Lawendowy Ogród Katowic był miejscem otwartym dla wszystkich, w którym odbywać mają się zajęcia promujące slow life, oddalające ludzi od konsumpcyjnych bodźców systemu. Chcemy aby lawenda jako symbol łagodności stała się środkiem do przekazywania nowej świadomości ekologicznej w celu zrównoważonego rozwoju miast i ich mieszkańców.

Chcemy zmieniać świadomość społeczeństwa na bardziej łagodniejszą, empatyczną, bliższą naturze, w harmonii z sobą, miejscem zamieszkania oraz lokalną społecznością.

Ludzie dzięki którym JESTEŚMY

Zespół festiwalowy

Zespół festiwalowy

Wolontariuszki
Jagoda Barchańska

Jagoda Barchańska

ex Wice Prezeska
Lawendowe Wróżki

Lawendowe Wróżki

Lawendowy Ogród
Joanna Płoska

Joanna Płoska

Animatorka, Malarka
Zespół festiwalowy

Zespół festiwalowy

Wolontariuszki
Magdalena Kordek

Magdalena Kordek

Koordynatorka Wolontariatu
Ania i Agnieszka

Ania i Agnieszka

Wolontriuszki z Żor
Iza Baran

Iza Baran

Wolontariuszka
Maria Hasik

Maria Hasik

Wolontariuszka, Florystka
Grażyna Tokar

Grażyna Tokar

Wolontariuszka
Iwona Gałuza

Iwona Gałuza

Wolontariuszka, Kreatorka pomysłów
Aneta Kanafa

Aneta Kanafa

Wolontariuszka, Animatorka
Marta Sitko

Marta Sitko

Wolontariuszka, Olejkowa terapeutka
Martyna Kleszcz

Martyna Kleszcz

Zielarka
Anna Dolej

Anna Dolej

Wolontariuszka